ul. Bema 7
95-054 Ksawerów
woj. łódzkie


605-286-689
601-056-092


biuro@erato.net.pl

Malowanie dachów

Dach jest podstawowym elementem każdego domu, gdyż chroni jego wnętrze przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi takimi jak ulewne deszcze, śniegi, promieniowanie UV, grad czy pioruny. Przez te czynniki pogodowe dachy narażone są na reakcje z zawartym w powietrzu tlenkiem siarki oraz tlenem przez co mogą tworzyć się korozje i dziury pokorozyjne.

Z tych właśnie powodów każdy dach powinien być solidne zabezpieczony od uszkodzeń fizycznych jak i chemicznych. Oprócz solidnego dachu, który wytrzyma napór zalegającego śniegu czy uderzenia gradu, odpowiednio poprowadzonego systemu odgromowego, który zabezpieczy przed wyładowaniami atmosferycznymi, bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej farby antykorozyjnej, która nie pozwoli wedrzeć się rdzy jak również zabezpieczy przed wszelkimi reakcjami chemiczny, które doprowadziłyby do osłabienia całej konstrukcji.

Sposoby malowania dachu:

  • malowanie wałkiem lub pędzlem
  • malowanie natryskowe.

Etapy malowania dachu

  • Przeprowadzamy dokładną analizę przyczepności i nośności podłoża, dzięki czemu dobierzemy odpowiednią farbę do malowania.
  • Oczyścimy dach - odtłuszczanie, usuwanie korozji i przygotowywanie podłoża do malowania.
  • Proces malowania. Najczęściej jest to malowanie natryskowe – hydrodynamiczne. Polega ono na sprężeniu farby w pompie natryskowej i tłoczenie jest pod wpływem ciśnienia prze otwór w dyszy. Dzięki tej technice można uzyskać wysokie tempo pracy oraz stosunkowo małe pylenie.
Dodatkowym plusem jest to, że farba można być tłoczona bezpośrednio z głównego pojemnika z farbą, więc unika się etapu napełniania farbą jak w metodzie pędzlem, a farba może być tłoczona na odległości sięgające kilkunastu metrów.


Zapraszamy do kontaktu telefonicznego - 605-286-689

Zespół Erato

Malowanie dachów